3
(2)

Napisałem już sporo o bajkach terapeutycznych. Zapraszam Cię do przeczytania czym są bajki, które leczą i o tym i jak tworzyć bajki terapeutyczne. Chciałem też pokazać tutaj przykład takiej bajki. Zaprosiłem więc Was do przysłania propozycji tematów.

Od kilku dni koresponduję z kochającą Mamą sześciolatka – Eryka. Staram się dowiedzieć o nim jak najwięcej i zacząłem już pisać bajkę specjalnie dla niego. Chłopiec lubi samochody i pociągi, ma też domowego zwierzaczka – szczurka.

Parę słów o troskach i smutkach tego chłopca. Eryk dużo ostatnio w życiu stracił. W ciągu niedługiego czasu zmarł dziadek, którego bardzo kochał, a ze względu na perturbacje rodzinne urwał się też kontakt z babcią. Zmienili też mieszkanie i nie ma już swojego ulubionego pokoju. Nie mogą również jeździć w miejsce gdzie często odpoczywali, a tam Eryk miał swoje ulubione pieski. Idąc do zerówki rozdzielony został z kolegami. Dużo tego wszystkiego jak na takiego szkraba. Tęskni za tym i zdarza mu się czasem zapłakać przed snem.

Tych zmian i strat jest tyle, że piszę bajeczkę nie na temat konkretnego zdarzenia, ale szerzej. Będzie to bajka o godzeniu się ze stratą. Napisana specjalnie dla Eryka, ale też jako przykład dla wszystkich. Jeśli będziesz chciała pomóc dziecku pogodzić się ze stratą kogoś lub czegoś ukochanego – ta bajka Wam w tym pomoże.

Zapraszam do czytania: Wojtuś i jego przyjaciel Szczurek!

Jak się podobała bajka?

4 KOMENTARZY

  1. Kochani mam ogromna prośbę. Wiem ,że bajki terapeutyczne bardzo pomagają, Mam 5 letnią córeczkę która nie ma w ogóle kontaktu z tatą. Wciąż czeka na NOWEGO tatę. Ciągle o ty mówi , rysuje itd. Z własnym ojcem raczej nie będzie się widywać i nie chce. Ale pragnienie Nowego taty jest tak silne że momentami nie radząc sobie z emocjami jest agresywna, albo płacze. Ciągle powtarza ,że chce tatę . Ja jestem trochę bezradna bo przecież na siłę nikogo nie poznam. Już nie wiem co mam robić…? Bardzo proszę o podpowiedź bajki , która choć trochę złagodzi oczekiwania dziecka.

  2. Wierzę w moc terapeutycznych bajek, przyznam, bym chciałą by stworzono bajke dla syna 8 latka. posiada pan super dar i zamiłowanie. podziwiam Pana twórczość.

  3. Naprawdę świetnie Panu wychodzi pisanie bajek. To najlepsze bajki jakie czytałam i każda ma jakiś cel terapeutyczny lub usypiający. Mam nadzieję, że kiedyś wyda Pan książkę pt. „1001 bajek terapeutycznych na każdą okazję”. Na pewno kupię. No, może być 101 :)

NAPISZ SWÓJ KOMENTARZ

Wpisz komentarz
Wpisz swoje imię