Nadchodzą bajki o detektywie Jasiu

Pracuję ostatnio nad nową serią bajek przeznaczonych dla nieco starszych dzieci. Będą to szczególne bajki-opowieści, które można będzie zaliczyć do bajek terapeutycznych. Będą opowiadać historię o chłopcu-detektywie, który rozwiązuje przeróżne zagadki i sprawy. Szczególnie takie dotyczące zwierząt, ale nie tylko.

Oprócz zajmującej historii, z którą dziecko może się identyfikować będą one pomagać wykształcić empatię i polepszyć zrozumienie świata, ze szczególnym uwzględnieniem świata uczuć i emocji.

Będą pokazywać, jak bardzo różnie nasz świat i te same zdarzenia i sytuacje mogą wyglądać z różnej perspektywy i nauczyć dostrzegania tych perspektyw. Tak jak to widzę – chyba troszkę bardziej będą trafiać do chłopców i raczej też odrobinę starszych – zerówka i dalej.

Nie są one pomyślane jako bajki do usypiania, ale oczywiście nic się nie stanie jak dziecko posłucha ich w łóżku. Zapraszam już niedługo na historie o detektywie Jasiu! 🙂


  1. wspaniały pomysł już czekam na bajki o detektywie:)
    synowie(5i 8 lat) właśnie poprosili bym poszukała bajek z zagadkami detektywistycznym 🙂


  2. Obawiam się, że swojej zapowiedzi nie spełnię. Pomysł był może i niezły. Powstały prawie dwie całe bajki… Ale jak zacząłem je czytać to wspólnie z moimi synkami stwierdziliśmy, że są kiepściaste. Nie udało mi się ich doprowadzić do stanu gdy mógłbym je opublikować i w końcu projekt zarzuciłem. Zapraszam do innych bajeczek!

Napisz komentarz!