bajki – testowane na dzieciach

Przeczytałem Jeżyk Cyprian i magiczny kamień moim kochanym szkrabom i chciałem przekazać tutaj wyniki i wrażenia. Najlepiej byłoby gdybyś wcześniej się z nią zapoznał – link podaję tutaj – bajka o jeżyku Cyprianie i magicznym kamieniu. Jak było? Posłuchaj!

Mój młodszy Kamilek ma 3,5 roku więc jest to bajka zdecydowanie dla niego. Na niego bajeczka podziałała znakomicie – tak jak planowałem pod koniec jej po prostu słodko zasnął.

Mój starszy synek Szymuś ma 6 latek i generalnie nigdy podczas czytania nie usypia. Więc jest trudnym testerem dla zasypianki. Słuchał z zainteresowaniem i na koniec wychylił się z łóżeczka i powiedział, że była za krótka i jak mogłem tak skończyć w najlepszym momencie. Wiedząc, że to moja bajka chciał mi od razu pomóc. Zaczął więc wymyślać co mogło się dalej zdarzyć z magicznym kamieniem i poprosił o drugą część bajki.

Czyli można powiedzieć, że sukces połowiczny, ale jako że bajeczka była pomyślana dla młodszych dzieci z efektów jestem zadowolony.

Z chęcią dowiedziałbym się o Twoich doświadczeniach z bajeczką. Wszelkie komentarze są bardzo mile widziane.


 1. hej, moja Kajeczka jest jeszcze za mała na bajeczki, ale to robisz jest wspaniałe. kiedy byłam małą dziewczynką moja mama opowiadała mi co noc inną bajkę, zawsze z morałem i często zamieszczała w niej sytuacje z mojego życia i o tym jak postępować, żebym mogła znaleźć odniesienie jak się zachować, gdy cośprzeskrobię albo jestem niegrzeczna. oczywiście o tym nie wiedziałąm wtedy, ale po latach mama sama mi to wyznała. opowiadanie bajek przez mamę wspominam wspaniale. na dzień matki kiedy miałam 4 lata sama wymyśliłam jej bajeczkę z morałem.
  pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze opowieści. będę śledzić


 2. Dzięki za pozdrowienia i pozytywny komentarz. Bardzo miło mi to zawsze słyszeć. Mam nadzieję, że Kajeczka już nidługo zacznie domagać się bajeczek!

  Super historia z tym jak czterolatka opowiada bajeczkę mamie. I to z morałem. 🙂


 3. Witam, gratuluję pomysłów i talentu 🙂 Bajeczki są cudowne, moja córcia (lat 3) usypia przy nich w parę minut. Zawsze lubiła kiedy jej czytam, domaga się tego przy każdej okazji. Teraz odpływa w krainę snu zanim doczytam do końca. Są wspaniałe – wielkie dzięki !!!
  Tak nam się spodobały, że mało nam – prosimy o więcej 🙂
  Pozdrawiamy serdecznie 🙂


 4. ale czad


 5. lolp

Napisz komentarz!