książki dla dzieci

Polecane książki dla dzieci w różnym wieku. Co warto czytać naszym maluszkom. Zapraszam!

niekoncząca się historia„Niekończąca się opowieść” lub „Niekończąca się historia” napisana przez Michaela Ende. Właśnie skończyłem czytać ją moim szkrabom. Bardzo czarodziejska opowieść, w której wszystko się zapętla. Równocześnie opowiada historię z książki i historię chłopca, który tę książkę właśnie czyta. Głęboko zanurzona w magicznym świecie Fantazjany. Podobnie szczegółowo pomyślanym jak śródziemie Tolkiena, ale zupełnie unikalnym.

Potrafi chwilami być bardzo smutna i trochę straszna, ale cały czas ciekawa. Bardzo długa. Wieczorami zaczynając czytać zawsze żartowaliśmy sobie z tytułu mówiąc, że ta książka się na pewno nigdy nie skończy. 🙂

To książka zdecydowanie dla starszych dzieci. Chyba najlepiej gdyby była już czytana przez same dziecko, a nie przez rodzica. Myślę, że wtedy będzie najlepiej odbierana.

Jako bajka do czytania do poduszki dzieciom – waham się czy ją bardzo polecić. Jest wiele innych, które trafią lepiej. Jest za to jedna sytuacja w której polecam ją całym sercem. Dla dzieci starszych klas podstawówki i starszych, które są troszkę zamknięte w sobie i mają kłopoty z akceptacją koleżeństwa w szkole. Jeżeli do tego lubią uciekać w świat fantazji i czytać książki – to jest pozycja dokładnie dla nich! Może pomóc się bardziej otworzyć i bardziej uwierzyć w siebie.

„Niekończąca się opowieść” lub „Niekończąca się historia” – Michael Ende – Czytaliście? Polecacie?

Tags:

książka dla dzieci ZasypiankiWspominałem o tym przy kilku okazjach i wreszcie jest. Książka dla dzieci „Bajki Zasypianki Jeżyka Cypriana opowieści na dobranoc”. Wydana jest przepięknie przez wydawnictwo Pascal. W twardej oprawie i z wspaniałymi ilustracjami Surena Vardaniana.

Zawiera cztery bajki o jeżyku Cyprianie. Dwie, których tytuły możecie kojarzyć – poprawione i przeredagowane wersje bajek „Dobranocka jeżyka Cypriana” oraz „Jeżyk Cyprian i pierwszy dzień jesieni”. A dodatkowo dwie napisane specjalnie dla książki.

„Wyprawa po skarb” zaczyna się od historii opowiedzianej przez kruka Bazylego, a owocuje podróżą jeżyka z przyjaciółmi po zakopaną skrzynię ze skarbem. W „Wielkim balu” poznacie za to miłość jeżyka – wiewiórkę Magdę, z którą zatańczy na dorocznej leśnej imprezie.

Fragment książki możecie zobaczyć kilkając tutaj.

Konkurs dla najwierniejszych czytelników Zasypianek.
Wśród osób, które nadeślą do mnie do końca tygodnia poprawną odpowiedź na pytanie konkursowe rozlosuję 3 książki z dedykacją. Konkurs tylko dla najwierniejszych czytelników, czyli tych zapisanych do biuletynu emailowego Zasypianek (sprawdzę!). Pytanie jest takie – Ile bajek Zasypianek z jeżykiem Cyprianem jako bohaterem znajduje się w serwisie bajki-zasypianki.pl? Odpowiedzi proszę wysłać na mój adres email pkp01 @ o2.pl.

Dla tych, którym w konkursie się nie poszczęści książkę w dobrej cenie możecie kupić w księgarni Internetowej selkar.

Tags: ,