4.3
(6)

Jak namówić dziecko by umyło się, przebrało i położyło do łóżeczka napisałem już poprzednio. Teraz poczytaj o tym co zrobić dalej…

Twój kochany szkrab trafił już do łóżka po umyciu i przebraniu w piżamkę, ale często nie jest taki jeszcze skory do spania. Co chwila by czegoś chciał – rozgląda się, szuka czegoś ciekawego w pokoju, a jego uwaga jest bardzo daleko od łóżeczka i spania.

Podpowiem Ci następujący prosty pomysł jak mu pomóc. Zadaj serię pytań, o to jak się czuje. Spytaj – Czy pod kołderką jest Ci cieplutko? Czy poduszeczka jest miękka? Czy wygodnie się ułożyłeś? Czy łóżeczko jest mięciutkie?

Na każde z tych pytań powinieneś dostać odpowiedź – kiwnięcie główki lub odpowiedź Tak. Twój szkrab w ten sposób skieruje uwagę do środka i wczuje się w samego siebie. To przygotuje go do spokojnego posłuchania bajeczki, które jest następnym krokiem dobrego zasypiania. Ostatnie pytania powinny dotyczyć już czytania i snu – Czy leżysz spokojnie i chcesz posłuchać bajeczki? Czy już gotowy jesteś do spania? Czy sen do Ciebie już nadchodzi? Zapewniam Cię, że na nie też usłyszysz odpowiedź – Tak.

Niech to będzie częścią Waszego wieczornego usypiania. Taki mały rytuał, który będziecie powtarzać co wieczór. Dzieci lubią takie rytuały, a ten świetne nastraja do spokojnego słuchania bajki i zasypiania.

Oczywiście czytanie bajek Zasypianek, które znajdziesz na tym blogu pomoże Ci w dalszym usypianiu. Jak zaczniesz je czytać to szkrab się zasłucha, a później one poprowadzą go do uspokojenia, wygodnego ułożenia się i dalej prosto do błogiego snu.

Miłego czytania Zasypianek i usypiania! Dobranoc! :-)

4.3
(6)

Już jest! Pięknie wydana i ilustrowana książka z opowieściami o jeżyku Cyprianie i jego leśnych przyjaciołach.

Jak się podobała bajka?

4.3
(6)

Jak się podobała bajka?

4.3
(6)

Zrób sobie i bliskim prezent – zamów książkę z bajkami zasypiankami!

Jak się podobała bajka?

Jak się podobała bajka?

NAPISZ SWÓJ KOMENTARZ

Wpisz komentarz
Wpisz swoje imię