Spis bajek – czytanki dla dzieci

książka dla dzieciDla Twojej wygody zebrałem tutaj w jednym miejscu wszystkie czytanki dla dzieci, które napisałem wraz z linkami lub informacją o tym gdzie są dostępne. Napisałem też wiele bajek terapeutycznych, których pełną listę wraz z ich opisami znajdziesz na stronie: bajki pomagajki.

Jeżeli chcesz zrobić sobie lub najbliższym prezent zasypiankowy – kup pięknie wydaną i ilustrowaną książkę z przygodami jeżyka i wesołej gromadki. Zapraszamy do sklepu zasypiankowego.

O ile nie podano inaczej, autorem bajek jest Paweł Księżyk.

Czytanki dla dzieci o jeżyku Cyprianie:

Czytanki dla dzieci o kotku Szarusiu:

Różne bajki:

Bajki z całego świata:

Bajki pomagajki mają specjalną sekcję gdzie są opisane pod kątem sytuacji, w których mają pomóc. Tutaj tylko ich spis dla Twojej wygody. Poniżej bajki do czytania, które mają wartości terapeutyczne, ale można je też czytać bez okazji.

Niektóre bajki terapeutyczne dotykają na tyle trudnych kwestii, że sugeruję czytanie ich tylko wtedy gdy jest to uzasadnione. Szczegóły na stronie poświęconej bajkom pomagajkom. Są to następujące bajki:

Chciałbym zachęcić Cię też do polubienia strony Zasypianek na facebooku – znajdziesz tam nowe bajki + wiele innych ciekawych rzeczy!