zabawa dla dzieciKrótka i wesoła zabawa dla rodziców i dzieci w wieku 4-10 lat. Zacznijcie od narysowania mapy swojego pokoju lub mieszkania. Wystarczy prosty widok z góry, który zaznacza najważniejsze obiekty – stół i krzesła, szafę, telewizor, drzwi i inne. Rysujcie wspólnie tak, żeby dzieci wiedziały co jest co na mapie. Nie martwcie się za bardzo dokładnością i skalą. Braki w mapie nawet urozmaicą zabawę. To co widzisz po prawej to moje dzieło… ;-)

Następnie wybierzcie coś co będziecie chować – raczej coś niedużego. Może być żołnierzyk, zabawka z kinder niespodzianki lub cokolwiek innego.

Dzieci wychodzą z pokoju lub na chwilę zamykają się w łazience, a Ty w tym czasie wybierasz miejsce na schowanie skarbu. Pod poduszką, w lampie, za książką, w mocowaniach blatu stołu, przyczepione do zasłonki, możliwości są na prawdę nieograniczone. Chowasz skarb i zaznaczasz go krzyżykiem na mapie. Dzieci wracają i ruszają do mapy, a potem z mapą do poszukiwań.

Jak już kilka razy coś znaleźliście to możecie się zamienić rolami. Teraz dzieci niech coś schowają i zaznaczą na mapie. A jak dzieciaki troszkę starsze to następnym razem niech same narysują mapę. Jeżeli pogoda pozwala – można mapę rozszerzyć o podwórko. Życzę dobrej zabawy!

Zobacz też inne zabawy dla dzieci.

mapa

 

11 komentarzy


  1. Uwielbiałam takie poszukiwania jako dziecko!! Brat mi rysował taką mapę. Alo inna wersja gry, chowane instrukcje i odnajdywane jedna po drugiej.
    Przykład: W trzeciej szufladzie od góry czeka coś na Ciebie. W trzeciej szufladzie liścik: Teraz idź do kuchni, szukaj za lodówką. A tam kolejna instrukcja: W łazience pod sprayem do szyb. Itd itd. Aż po 20 liścikach odnajdujesz nagrodę :D


  2. Bardzo się cieszę, że zasypianki Wam się tak podobają. Nieamowite, że tak się ładnie opiekujesz młodszym braciszkiem i czytasz mu co wieczór bajki. :) Pozdrawiam!


  3. Dziękuję Panu za wszystko, moja Mama już polubiła bajki zasypianki na Facebooku, piękne bajki i wszystko, co wieczór czytam mojemu bratu Pańskie bajki. Pozdrawiamy, Amelia 12 lat i Fabian 5 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz:
Wstaw tutaj swoje imię