4
(1)

zabawa dla dzieciKrótka i wesoła zabawa dla rodziców i dzieci w wieku 4-10 lat. Zacznijcie od narysowania mapy swojego pokoju lub mieszkania. Wystarczy prosty widok z góry, który zaznacza najważniejsze obiekty – stół i krzesła, szafę, telewizor, drzwi i inne. Rysujcie wspólnie tak, żeby dzieci wiedziały co jest co na mapie. Nie martwcie się za bardzo dokładnością i skalą. Braki w mapie nawet urozmaicą zabawę. To co widzisz po prawej to moje dzieło… ;-)

Następnie wybierzcie coś co będziecie chować – raczej coś niedużego. Może być żołnierzyk, zabawka z kinder niespodzianki lub cokolwiek innego.

Dzieci wychodzą z pokoju lub na chwilę zamykają się w łazience, a Ty w tym czasie wybierasz miejsce na schowanie skarbu. Pod poduszką, w lampie, za książką, w mocowaniach blatu stołu, przyczepione do zasłonki, możliwości są na prawdę nieograniczone. Chowasz skarb i zaznaczasz go krzyżykiem na mapie. Dzieci wracają i ruszają do mapy, a potem z mapą do poszukiwań.

Jak już kilka razy coś znaleźliście to możecie się zamienić rolami. Teraz dzieci niech coś schowają i zaznaczą na mapie. A jak dzieciaki troszkę starsze to następnym razem niech same narysują mapę. Jeżeli pogoda pozwala – można mapę rozszerzyć o podwórko. Życzę dobrej zabawy!

Zobacz też inne zabawy dla dzieci.

mapa

 

Jak się podobała bajka?

11 komentarzy

  1. Uwielbiałam takie poszukiwania jako dziecko!! Brat mi rysował taką mapę. Alo inna wersja gry, chowane instrukcje i odnajdywane jedna po drugiej.
    Przykład: W trzeciej szufladzie od góry czeka coś na Ciebie. W trzeciej szufladzie liścik: Teraz idź do kuchni, szukaj za lodówką. A tam kolejna instrukcja: W łazience pod sprayem do szyb. Itd itd. Aż po 20 liścikach odnajdujesz nagrodę :D

  2. Bardzo się cieszę, że zasypianki Wam się tak podobają. Nieamowite, że tak się ładnie opiekujesz młodszym braciszkiem i czytasz mu co wieczór bajki. :) Pozdrawiam!

  3. Dziękuję Panu za wszystko, moja Mama już polubiła bajki zasypianki na Facebooku, piękne bajki i wszystko, co wieczór czytam mojemu bratu Pańskie bajki. Pozdrawiamy, Amelia 12 lat i Fabian 5 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój komentarz:
Wstaw tutaj swoje imię