5
(1)

Rodzice zgłaszają się do mnie z coraz trudniejszymi tematami wychowawczymi i proszą o napisanie dla nich bajek terapeutycznych. Z mojego doświadczenia wynika, że bajki potrafią być skuteczne w bardzo wielu przypadków. Są jednak obszary, w których zdecydowanie polecałbym konsultacje specjalistów. Jest teraz do tego szczególnie dobra okazja. Chciałbym polecić bezpłatne porady psychologiczne oferowane przez fundację „Drabina rozwoju”. Poniżej ich opis:

Fundacja „DRABINA ROZWOJU” otworzyła bezpłatny punkt poradnictwa psychologicznego i terapii
(poniedziałki, wtorki i środy w siedzibie Fundacji Warszawa, ul. Dobra 5/2)

Zapisy w sekretariacie:
tel (022) 648-48-38
tel. kom. 509-467-309

Zadzwoń i umów się na spotkanie:

  • Jeśli masz problem, a nie masz z kim o tym porozmawiać
  • Potrzebujesz wsparcia na chwilę lub dłużej

Polecam!

PS Kończę bajkę dla dziewczynki, która bardzo przeżywa fakt, że jej ukochana babcia ciężko choruje na raka. W najbliższy poniedziałek lub wtorek znajdziecie tutaj bajkę – Amelka i motyle.

Jak się podobała bajka?

2 KOMENTARZY

  1. Jestem dziadkiem, a zarazem „tatusiem’ 5-cio letniego chłopca, którego ojciec zostawił mojej córce i jest teraz w związku małżeńskim z inną kobietą. Nie interesuje się synem od 4 lat. Ojciec jest pozbawiony praw rodzicielskich. Wnuczek zaczyna zadawać pytania na które chciałbym odpowiedzieć w sposób fachowy, mądry by nie zrobić krzywdy dziecku, by nie poczuł się odrzucony, pogardzony przez ojca. Jak i co mam mówić że ojca tu i teraz nie ma. Mówiliśmy jak miał 3 lata że wyjechał daleko bo jest chory i się leczy. ostatnio wnuczek zapytał o ojca i jak on nie może do niego przyjechać to może my pojedziemy do niego.

    • Trudny i bolesny temat. Na stronie jest bajka dotycząca rozwodów https://bajki-zasypianki.pl/rozwod-dzieci. Pokazuje ona, że mimo naszych chęci czasami po prostu tak się zdarza i że nie jest to w żadnym stopniu wina dziecka (takie poczucie się czasami pojawia). Pozdrawiam!

NAPISZ SWÓJ KOMENTARZ

Wpisz komentarz
Wpisz swoje imię