0
(0)

bajki dla dzieciZnajdziesz tutaj bajki dla dzieci po polsku- zarówno bajki dla dziewczynek jak i bajki dla chłopców. Bajki Zasypianki są po to by ułatwić rodzicom dobre usypianie dzieci. Zacznij od przeczytania skąd się wzięły bajki zasypianki. Zanim wydrukujesz sobie te bajki i weźmiesz się z ochotą za czytanie swojemu dziecku proponuję – poczytaj o tym jak korzystać z bajek zasypianek. Bajki terapeutyczne – o tym jak je tworzyć i konkretne ich przykłady. Bajki terapeutyczne mogą pomóc Twojemu dziecku w jego troskach i problemach.

Zostań fanem na facebooku
Więcej Zasypianek na facebooku

Poza tym zapraszam Cię do czytania o innych sprawach związanych z naszymi pociechami – wychowanie dzieci, problemy ze snem, moczenie nocne. Jeżeli chcesz być na bieżąco z Zasypiankami – zostań fanem na FaceBooku.

Jak się podobała bajka?

9 KOMENTARZY

 1. Mnie czytano wszystkie bajki, nawet Braci Grimm i nie spowodowało to u mnie raczej fobii czy innych lęków związanych z okrucieństwem bajek. Na pewno są dzieci bardziej delikatne, które boją się niektórych postaci. Ale myślę, że każdy rodzić doskonale zna swoją pociechę i wie, jakie bajeczki może czytać maluchom. A pomysł bajek terapeutycznych doskonały!

 2. A ja mam pytanko: czy czytanie małemu dziecku bajek o strachach i innych potworach może im zaszkodzić? Czy jest tak, że to zależy od ilości okropności, jakie one zawierają oraz od tego, jak bohaterowie radzą sobie z nieciekawą sytuacją?

  Bo mam wrażenie, że takie dziecko będzie naśladowało reakcje ludzi z opowiadania. Jeżeli będą uciekać w popłochu przed strzygą, to brzdąc nauczy się panikować. A jeżeli stawią czoło strachowi, to dostanie on informację, że problemy można rozwiązywać.

  Jest coś w tym co piszę, czy tylko się zagalopowałam?

 3. Już dwa razy wypróbowałam bajki z waszej strony. Muszę przyznać, że działają w stu procentach. Moje dziecko zapada na spokojny i długi sen, czasami nawet do samego rana. Dziękuje za pomoc

 4. Witam,

  A czy istnieją bajki terapeutyczne dla rodziców? Ja chyba ostatnio taką ułożyłem dla mojej niespełna miesięcznej córeczki. Bajka zadziałała – mała zapadłą w głęboki sen a i ja odreagowałem bo stworzyłem bajkę że tak powiem fizjologicaną :)

  Pozdrawiam!

  • Dobra literatura może pełnić rolę bajek terapeutycznych dla rodziców. Cieszę się, że udało się Panu napisać fajną bajkę dla tak małego dziecka! :-)

 5. chciałabym bardzo poprosić o bajkę terapeutyczną , która mówi o pająkach . moja siostrzenica Agatka ma 4 lata i bardzo boi się pająków i „dziadów ” … chciałabym poprosić o taką bajkę , żeby jej się spodobała i chętnie jej słuchała .
  ciocia Gosia

  • Moja wnuczka uwielbia bajki o pajakach. Nie mogłam znaleźć żadnej, wiec musiałam sama jakąś wymyślić. Wyszła bajka o pajaczku który zgubił swoje dzieci. Poszedł je szukać i po drodze spotykał rozne zwierzatka ( ilośc zwierzatek sie wydłuża w zależności od potrzeby) spotyka wiec kotka i pyta „Kotku, Kotku czy widziałeś moje dzieci?” a kotek odpowiada; ” Miauuu, Miauuu, nie widziałem”. Głosy zwierząt są oczywiście bardzo realistyczne, czasem dochodzę do 20 zwierzaczkow z gospodarstwa domowego, zanim malenka zasnie, ale w koncu zasypia, a poza tym mając niespełna roczek potrafiła naśladować wszystkie zwierzaki i mając teraz 3 lata nadal prosi o bajkę o pajaczku. Oczywiście kiedy widzi pajaka mowi mu ze jego dzieci są w lesie pod lisciami, bo tam kończy sie bajka;))) dwie pozostałe bajki są o rybeńce i bocianku, ktore nie słuchali rodziców, a pomagają im w kłopotach strażak Sam i Ciekawski George, bo to ulubione jej bajki

NAPISZ SWÓJ KOMENTARZ

Wpisz komentarz
Wpisz swoje imię