Kolejna zabawa dla dzieci w rozpoznawanie dźwięków

zabawa-dla-dzieciZabawa w rozpoznawanie głosów zwierząt bardzo się podobała i pojawiło się wiele próśb o więcej. Zapraszam więc do drugiej części. Będzie nieco trudniej, dla starszych dzieci. Dźwięki będą bardziej różnorodne – przedmioty, wydarzenia, instrumenty i inne. Odpowiedzi jak zwykle na dole strony.

Zapraszam do podkręcenia głośności w komputerze i włączania odtwarzania kolejno poniżej. Gdy pojawią się problemy z odtwarzaniem wystarczy zwykle odświeżyć stronę. 

Najpierw troszkę łatwiejsze zagadki:

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/dzwon.mp3] [audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/oklaski.mp3]

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/dzwonek-szkola.mp3]

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/korek-uliczny.mp3]

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/samochod.mp3] [audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/train.mp3]

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/trabka.mp3]

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/perkusja.mp3]

Teraz czas na troszkę trudniejsze:

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/czajnik.mp3] [audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/helikopter.mp3] [audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/kroki.mp3] [audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/moneta.mp3] [audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/toaleta.mp3]

[audio:http://bajki-zasypianki.pl/pliki/mp3/telefon-wibr.mp3]

Dla rozwiania ewentualnych wątpliwości – w pierwszej części pojawiły się dźwięki dzwonu, oklasków, szkolnego dzwonka, korka ulicznego, przejeżdżającego samochodu i pociągu, trąbki oraz perkusji. 

W drugiej sekcji był czajnik, helikopter, kroki na schodach, moneta turlająca się po stole, spuszczana woda w toalecie i (ciekawe czy rozpoznany) telefon dzwoniący w trybie wibracji. 

Jak Wam poszło? Było coś trudniejszego czy same łatwe? 🙂

Tags: , ,


  1. Swietne, bawilam sie z moim piecioletnim wnukiem!!


  2. świetnie mój synek nie odgadł czajnika i turlającej monety:)pewnie dlatego że w domu czajnik elektryczny i najzwyczajniej nie zna tego odgłosu. Fajne stronka naprawdę bardzo ciekawa:)


  3. ale rewelacyjna sprawa!!1moje dzieci 4,5 letni synek i 2,5 letnia córka fantastycznie się bawiły super pomysł gratuluje pomysłu proszę o więcej!!!!


  4. tutaj również moja 25-letnia koleżanka świetnie się bawiła jednakże w porównaniu do zwierząt było dużo trudniej. Zgadła turlającą się monetę z podpowiedzią niestety poległa na wibrującym telefonie

Napisz komentarz!