4.9
(9)

Bajki, które znajdziesz w moim blogu to nie są takie zwykłe bajki. Te bajki są napisane specjalnie, żeby pomóc dzieciom dobrze zasnąć. Dobrze to znaczy spokojnie, w błogim, kołyszącym i zrelaksowanym stanie. W którym będą czekały na nie tylko spokojne sny.

Żeby najlepiej z nich skorzystać warto zastosować się do kilku prostych zasad. Wtedy zadziałają najlepiej.

 • Zasypianki są do czytania przez rodziców. One nie są przeznaczone do czytania przez dziecko
 • Zasypiankę dobierz do dziecka – w moim blogu znajdziesz bajki dla dzieci w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i o różnym stanie pobudzenia
 • Zasypianki są skonstruowane tak by przyciągnąć na początku uwagę dziecka, a później wyciszyć i ukołysać. Nie będą więc trzymały Ciebie lub dziecka w napięciu wartką akcją. Mam nadzieję, że tego się nie spodziewasz… ;-)

Jak korzystać z zasypianek:

 • Wybierz odpowiednią bajkę i wydrukuj ją sobie
 • Czytaj niskim i opadającym głosem
 • Na początku głos może być bardziej ożywiony, ale z czasem powinien być bardziej monotonny i pod koniec cichnąć
 • Zwracaj uwagę na stan dziecka – w większości bajek znajdziesz wyliczanie jako główną część bajki. To wyliczanie służy do uspokojenia i ukołysania dziecka. Każde dziecko jest inne i uspokaja się w innym tempie. Jeżeli widzisz, że dziecko jest jeszcze pobudzone to możesz przedłużyć wyliczanie dodając coś od siebie. Dodając coś utrzymuj styl opowieści. Improwizacja jest super! Jestem pewien, że to polubisz!
 • W zasypiankach jest ukrytych trochę słów, które nie mówią wprost, ale kierują myśli w stronę zasypiania – czytaj je normalnym głosem i nie podkreślaj na siłę dźwięków związanych z zasypianiem

Powodzenia i dobrego usypiania! Jeżeli masz pytania lub uwagi – będę wdzięczny za komentarze!

A teraz zapraszam już do czytania bajek zasypianek!

4.9
(9)

Już późno, a Wy dalej nie możecie zasnąć? Zamów pięknie wydaną i ilustrowaną książkę zasypiankami.

Jak się podobała bajka?

4.9
(9)

Jak się podobała bajka?

4.9
(9)

Zamów pięknie wydaną i ilustrowaną książkę z zasypiankami.

Jak się podobała bajka?

Jak się podobała bajka?

24 KOMENTARZY

 1. Gratuluję. Świetne bajki do usypiania moich wnuczek (2.5 i 4.5 roczku) genialnie zasypiają. Bardzo dziękuję. Proponuję opublikować w formie książki.
  Serdecznie pozdrawiam babcia Ewa.

  • Dzień dobry Pani Ewo,

   Bardzo się cieszę, że się Wam podobają i pomagają usypiać. Historyjki o jeżyku Cyprianie były wydane książkowo, ale nakład jest już niestety wyczerpany.

   Pozdrawiam,
   Paweł Księżyk

 2. Witam. trafiłem tu przez przypadek szukając bajek i podpowiedzi na ich czytanie czy dobieranie odpowiednich. Szykujac się do do wielkiego dnia zacząłem czytać jeszcze 4 miesiące przed narodzinami naszego maleństwa ;) Moja narzeczona nie wytrwała nawet do połowy jakiejkolwiek zasypianki :D a już trochę ich przeczytałem. Bajki są poprostu genialne ;)
  Pozdrawiamy Hubert, Karolina Nasze przyszłe maleństwo i piesek Niki ;)

 3. Bardzo dziękuję! Cieszę się, że bajki się podobają Najlepsze życzenia dla Pana i synka!

 4. Witam.
  Właśnie mój 3 letni synek zasnął.. a ja… a.. ja.. myślę znów go obudzić, by móc dalej bajki czytać
  Oczywiście żartuję ;)
  Pierwszy raz jestem na stronie, ALE nie ostatni.
  Nie mogę doczekać się już jutrzejszej zasypianki.

  Pozdrawiam,
  tata Dawid.

 5. Trafiłam tu przypadkowo szukając bajki na dobranoc dla 7letniego brata. Okazało się, że ma fobie szkolną.
  Mamy problem z usypianiem go. Teraz jest „24ta” i cieszę się, że w końcu zasnął, bo rano do szkoły na 8.
  Pomagam mamie go wychowywać odkąd ojciec odszedł jak miał z 3latka.
  Cieszę się, że Pana bajki go usypiają. Może nawet mu pomogą? Ze strachem, że znikniemy jak będzie w szkole, z paniką jak mnie nie widzi schodząc ze schodów… Naprawdę przykro patrzeć jak się alienuje.
  Pozdrawiam i dziękuję,
  Zatroskana siostra

  • To wspaniałe jak troszczysz się i pomagasz swojemu bratu. Cieszę się, że moje bajki chociaż trochę pomagają mu usypiać.
   Pozdrawiam!

 6. Uwielbiam tę bajki. Długo szukalam dobrych bajek do usypiania i te są bezkonkurencyjne!!!!! Boskie. Przemyślane i błogie. Dziękuję.

 7. A ja mam pytanie! Kiedy będzie dostępna książka? Wolę zdecydowanie taką formę. I zachęcam serdecznie do wydawania kolejnych!!! :)

 8. Witam, a ja mam problem z córeczką-prawie 6 lat i od września idzie do szkoły według nowego programu. Problemem jest to, że od ok 2 tygodni coś jej się poprzestawiało i boi się zostać sama-nigdy nie zostawiam jej samej w domu -chodzi o pójście do łazienki-muszę iść z nią i być obok, ogląda bajki w pokoju-muszę siedzieć z nią. Co chwilę pyta -Mamo, gdzie jesteś? Jak jestem w kuchni to ok ale jak np. w toalecie to będzie stała pod drzwiami i czekała na mnie. Nie wiem jak się zachować- tłumaczę jej, że jest bezpieczna w naszym domku, że zawsze jestem obok nawet jak mnie nie widzi ale to nie pomaga. Byłyśmy na dwa dni nad jeziorem i tam się nie bała-tak jakby zapomniała, że chce żeby z nią chodzić do toalety ale gdy wróciłyśmy do domu to znowu to samo. Proszę o pomoc bo nie wiem jak jej jeszcze wytłumaczyć, że nic jej nie zagraża. Pozdrawiam, Katarzyna.

NAPISZ SWÓJ KOMENTARZ

Wpisz komentarz
Wpisz swoje imię